- Proč nerezovou voliéru?

Jak každý chovatel ví, střední a velcí papoušci mají dost velikou sílu a proto jim jen tak nějaký materiál neodolá . Zcela nevhodné pro tyto papoušky je  pozinkované pletivo, případně železný materiál bez dodatečné povrchové úpravy. Zinek i rez je pro papouška toxická a může způsobit i smrt. Tyto materiály postupně uvolňují do jejich organismu škodlivé látky a tím jim způsobují různé nemoci včetně škubání peří. Přítomnost toxických látek se nemusí projevit ihned ale časem papoušek bez zjevných důvodů chřadne a má nejrůznější problémy, jejichž původ nelze najít.

Naše klece a voliéry pro papoušky jsou vyráběny z vysoce jakostní nerezové oceli, která umožňuje poskytnout při dodržování základních zásad údržby celoživotní záruku na korozi.

Všechny detaily voliér jsou vyráběny s ohledem na bezpečnost papoušků. Na klecích,které vyrábíme nenajdete ostré hrany a malé mezery (ve kterých se může papoušek zachytit drápem a zranit se).

  • Nerezové klece mají mnohonásobně delší životnost oproti klecím s barevnou povrchovou úpravou.
  • Klece jsou vhodné i pro agresivnější papoušky, kterým lakovaná nebo pozinková klec dlouhodobě neodolá.
  • Nerezové klece se snadno udržují (výrazně se omezí šíření nebezpečných bakterií).
  • Nerezové klece lze mít jak ve vnitřních, tak i vekovních prostorách.
  • Nerezové klece mají atraktivní vzhled vhodný i do luxusních interiérů.

Pozor na nekvalitní materiály u některé konkurence, které jsou vydávány za nerezovou ocel, ale ve skutečnosti se jedná o tzv. chromovou ocel, která je podstatně náchylnější na korozi. Kvalitu si lze jednoduše ověřit přiložením magnetu k nerezové oceli. Kvalitní nerez magnet téměř nepřitahuje !!!