- Pohony posuvných bran

Pohon faac 740 a 741 pro privátní posuvné brány s maximální váhou do 500 kg (740) a do 900 kg (741).

0856-motor pro posuvnou bránu
Jednoduchost automatizace
Praktický komplet zahrnující elektromotor s převodovkou a řídící jednotkou pro automatizaci jak nové tak existující brány vážící do 500 / 900 kg.

Ideální pro privátní aplikace
Nová koncepce pohonu usnadňuje a urychluje instalaci při nízkých nákladech.

Elektronická bezpečnost za všech podmínek
Ochrana proti přivření je zajištěna elektronickým zařízením kontrolujícím sílu na pohybující se bráně. Pro extra bezpečnost je možný detektor překážek - encodér. Pohon 740 / 741 pracuje plynule za všech podmínek a při různých zatíženích. Všechny povely jsou zadávány vysoce výkonným a spolehlivým mikroprocesorem.

Samosvornost 
Pohon je vybaven samosvornou převodovkou. Pro aretaci ireversibilního motoru je potřeba elektro-zámku. V případě výpadku proudu se pomocí uvolňovacího zařízení - mechaniského odblokování (chráněného klíčem) muže brána otevřít manuálně.

 


 

Elektromechanický pohon faac 720pro posuvné brány s maximální hmotností do 400 kg.

720-motor pro posuvnou bránu
Elektromechanický pohon FAAC C720 s rychlostí posunu 18 m / min. pro posuvné brány s maximální hmotností do 400 kg určený pro privátní použití s novou redukcí (patent FAAC), vysokou mechanickou účinností (větší než 80 %), elektronickou řídící jednotkou s enkodérem a reversem při detekci překážky a magnetickým koncovým spínačem. Stisknutím tlačítka VIDEO spustíte přehrávání instalace tohoto pohonu.

Balení C720 (24 V) obsahuje elektromechanický pohon s řídící jednotkou E 720, pastorek, uvolňovací klíč a základovou desku.

Převodovka je složená z ekcentrické hřídele, kulového ložiska, dvou rotorů a z nízkorychlostního převodu. Jak ekcentrická hřídel rotuje, tak rotují i rotory kolem vnitřního obvodu nízkorychlostního převodu. Vyplívající akce je podobná jako kola kroužící kolem vnitřku prstence. 

Jaké jsou výhody?
Vysoká mechanická výkonnost: > 80 % (výkonnost tradiční převodovky je přitom kolem 40-50 %), robustnost a spolehlivost vzhledem k zatížení je rozloženo na více kontaktních míst rotory jsou 180° mimo fázy, to dělá převodovku perfektní symetrickou a vyváženou. Celá převodovka je obsažena v nízkorychlostním převodu, který je přímo spojen s hřebenem brány

Mechanická výkonnost
Cyklopřevodovka má dvakrát tak větší výkonnost než tradiční převodovka. Je také dosaženo rozložení síly. Vyšší tlačná síla a rychlost (až do 4 cm/s) může být dosažena s nižší spotřebou elektrické energie. Nízká spotřeba se rovná nízké tepelné ztrátě a lepším provozním podmínkám mechanických dílů jako jsou motor, převodovka, atd.
Hlavní vlastnosti nové FAAC Cyklo převodovky
Redukce 1/49 vyžaduje poloviční sílu s ohledem na jiné produkty na trhu. DELRIN 100ST (Super tuhý) pastorek a velmi vysokou mechanickou odolností, odolností proti atmosférickým silám (UV, vlhkost, atd.) a teplotním změnám. Používáno více než 40 let v automobilovém a chemickém průmyslu.

Hlavní charakteristiky řídící jednotky E720
Jednoduché nastavení přes LCD display. Velká a jednoduchá možnost nastavení parametrů. Integrovaný "virtuální" elektronický enkondér pro zvýšení bezpečnosti. Kompatibilní se všemi ovladači a přijímači (DS, SLH, LC/RC) pomocí OMNIDEC technologie. Na řídící jednotku mohou být připojení tradiční i BUS fotobuňky.

 


 

Pohon FAAC 746 ER Z16 pro posuvné brány s maximální váhou 600 kg a 746 ER Z20 pro posuvné brány s maximální váhou do 400 kg.

746-motor pro posuvnou bránu
Ideální pro privátní aplikace
Vestavěná řídící jednotka pohonu umožňuje snadné a rychlé nastavení systému. Kompaktní velikost umožňuje snadnou instalaci privátních aplikací pro váhu bran do 600 kg.

Úplné bezpečí, spolehlivost za všech podmínek
Bezpečný provoz je zaručen uložením převodového ústrojí v olejové lázni, protinárazovou spojkou a inteligentní řídící jednotkou, která detekuje překážky. FAAC 746 elektromechanický pohon pracuje rovnoměrně a všechny příkazy jsou řízeny spolehlivým mikroprocesorem.

Dlouhá životnost
Celé převodové ústrojí pohonu včetně elektromotoru je uloženo v olejové lázni, která zaručuje dlouhodobou životnost i při větší frekvenci užití. Spolehlivost je zaručena za atmosférických podmínek a extrémních teplot v rozsahu -40 do 55 °C.

Samosvornost pohonu
Převodové ústrojí pohonu je samosvorné. V případě výpadku proudu je možné uvolnit vrata pomocí klíče pro manuální odblokování.


 

Faac 844 er Pro posuvné brány s maximální váhou 1 800 kg

746-motor pro posuvnou bránu
Ideální pro komerční využití. Pohon FAAC 844 je navržen pro nejefektivnější způsob posuvu těžkých průmyslových bran.

Úplné bezpečí a spolehlivost za všech podmínek
Bezpečí je zaručeno speciální, nastavitelnou, v olejové koupeli lubrikovanou protinárazovou spojkou a inteligentním elektronickým zařízením, které detekuje překážku. V kombinaci s bezpečnost. prvky vykazuje nejvyšší stupeň bezpečnosti. FAAC 844 elektromechanický pohon pracuje rovnoměrně a všechny příkazy jsou řízeny spolehlivým mikroprocesorem.

Dlouhá životnost 
Uložení všech pracovních dílů v olejové lázni zaručuje dlouhodobě tichý a plynulý chod pohonu.Tělo pohonu z hliníku tvarovaným pod vysokým tlakem zaručuje velkou životnost.

Spolehlivá a bezpečná elektronika
Všechny příkazy jsou řízeny mikroprocesorem z  řídící jednotky. Nastavení síly proti přivření je možno nastavit elektronicky.

Snadný a levný
Snadné nainstalování a nastavení pracovních parametrů pohonu a to vše při nízkých nákladech.


Faac 844 trf Třífázový pohon pro posuvné brány do 2 200 kg (Z12).

746-motor pro posuvnou bránu
Ideální pro privátní aplikace nebo průmyslové brány
řídící jednotka FAAC 844 T nebo NOVÁ EB 3ph je uložena mimo pohon v instalačním boxu s krytím IP 44. Jeho kompaktní velikost umožňuje snadnou instalaci pro průmyslové aplikace pro váhu bran do 1800 kg.

Úplné bezpečí a spolehlivost za všech podmínek
Bezpečí je zaručeno speciální, nastavitelnou, v olejové koupeli lubrikovanou protinárazovou spojkou a v kombinaci s bezpečnostní lištou vykazuje nejvišší stupeň bezpečnosti. FAAC 844 elektromechanický pohon pracuje rovnoměrně a všechny příkazy jsou řízeny spolehlivým mikroprocesorem.

Dlouhá životnost
Celé převodové ústrojí pohonu včetně elektromotoru je uloženo v olejové lázni, která zaručuje dlouhodobou životnost i při větší frekvenci užití. Box  pohonu je vyroben z hluníku tvarovaným pod vysokým tlakem .

Speciální elektronika
FAAC 844 R 3-fázový pohon může být řízen touto speciální elektronikou s mikroprocesorem známou jako 844 T. Novinkou je komplet EB 3ph řídící jednotka v plastovém boxu s tlačítky a hlavním vypínačem. Obsahuje stykače a má elektronické brzdící zařízení, které zajišťuje okamžité zastavení brány.

 Pokud Vás zajímá více o branách, kovaných plotech, vratech a  automatických pohonech, použijte odkaz zde...